Mikuláš sa z okna díva,
mikulášskou hlavou kýva.
Zima je tam vonku, zdá sa,
studená noc bude zasa.
Zobral si on z poličky,
mikulášske čižmičky.
Hoc je vonku zima mráz,
Mikuláš vždy príde včas.
A tak bolo tomu aj tento rok. Deti našej školy sa zúčastnili pekného predstavenia k Mikulášu s názvom „ Najlepšia rozprávka o Červenej Čiapočke“. Vybrali sme sa na ňu do bábkového divadla v Žiline. Nebola to však klasická „ Červená Čiapočka“ ako ju všetci dobre poznáme, ale rozprávka o štyroch popletených hercoch, ktorí sa rozhodli, že zahrajú rozprávku o dievčatku, babičke, horárovi a vlkovi. Nám sa však ich herecké výkony, dáždnikové kulisy a vtipné podanie rozprávky veľmi páčilo. Po divadle sme si vychutnali aj predvianočnú atmosféru na vianočných trhoch v centre Žiliny. Po chutnom punči, horúcej čokoláde či vianočnej klobáske sme sa vrátili späť do školy aj s nakúpenými vianočnými darčekmi. Už dnes sa opäť tešíme na budúcoročného Mikuláša. Ďakujeme Mikuláš za pekné predstavenie a super výlet do Žiliny!
