• Zápis do 1.ročníka

13.4.2023 v čase od 13.00 hod do 16.30 hod

PONÚKAME:

• príjemné prostredie,
            • modernú a inovatívnu výučbu v zrekonštruovaných priestoroch,
            • triedy vybavené modernou audiovizuálnou technikou,
            • škola rodinného typu s pozitívnou školskou klímou,
            •  individuálny prístup, možnosť rozvíjania nadaných a talentovaných žiakov ako i žiakov so špeciálnymi potrebami,
            • vysoká odbornosť a 100% kvalifikovanosť pedagogických zamestnancov,
            • vyučovanie anglického jazyka už od 1. ročníka,
            • podporu zdravého životného štýlu,
            • vedenie k ľudovým tradíciám,
            • nové športové ihrisko pri ZŠ, bežecká dráha,
            • kvalitný školský klub detí,
            • mimoškolské aktivity:  plávanie,  výlety, divadelné predstavenia, koncerty, škola v prírode, Strašiškola,
            • elokované pracovisko ZUŠ Bojnice
          • Deň učiteľov

• Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie. Aj v našej škole sa krátkym programom žiaci prihovorili svojim učiteľkám. Ďakujeme.

• Pán Mrkvička

• V rámci týždňa slovenských knižníc sme navštívili knižnicu v Bojniciach, kde pre nás pripravili prezentáciu detských kníh, ktoré zaujímavo a vtipne predstavil dramatizovaným čítaním známy Pán Mrkvička. Deťom sa akcia veľmi páčila.

• Hviezdoslavov Kubín

• Aj na našej škole každoročne zaznieva umelecké slovo prostredníctvom žiakov, ktorí sa zapoja do Hviezdoslavovho Kubína – najstaršej a najprestížnejšej súťaže umeleckého prednesu slovenskej i svetovej poézie a prózy. Do školského kola sa tento rok zapojilo 18 žiakov , ktorí súťažili v 2 kategóriách.  Porota v zložení p. učiteliek si z úst recitátorov vypočula pôsobivé prednesy a veľmi pekné ukážky. Mali ťažkú úlohu rozhodnúť a vybrať tých najlepších. Ponúkame ich rozhodnutie a fotogalériu.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA 2023:

Poézia :1. miesto – neudelené

2. miesto – Simonka Minichová 3.r., Igorko Kotrík 3.r

3. miesto – Marek Štetiar 2.r., Ria Antolová 4.r.

Próza :1.miesto – Laurika Koščelniaková 4.r., Zarka Jančiová 4.r.

2. miesto – Roderika Rybárová 4.r., Emmka Ohradzanská 4.r.

3. miesto - Kajko Lehocký 2.r.

• Vesmír očami detí 2023

• Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami vyhlásili už 38.ročník výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí 2023“, do ktorej sme sa s radosťou zapojili. Deti s nadšením kreslili ako si oni predstavujú vesmír, čo by tam mohlo žiť, existovať ako sa tam oslavuje a čo  tam vlastne jedia? Svoje detské predstavy vyjadrili krásnymi kresbami. V náročnej konkurencii im želáme veľa šťastia v súťaži.