• Pracovné vyučovanie a Výtvarná výchova

• „Loď je najistejšia v prístave, no nie na to ju postavili.“

My sme sa taktiež snažili svoje loďky postaviť na plávanie a nie na kotvenie v prístave. Podarilo sa nám to na výbornú! Naše plavidlá sa plavili s ľahkosťou a eleganciou, čo je perfektný výsledok každého staviteľa. Loďky prekonali rôzne nástrahy v Opatovskom teplom potoku a po plavbe sme si ich zobrali domov na vylepšenie.

• Čítajme si ...

• „Nemiluj knihy, aby si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha.“

A presne o to ide aj nám, preto sa každý rok zapájame do krásnej akcie „Čítajme si“. Hlavným organizátorom tohto podujatia je Linka detskej istoty pri SV pre Unicef a Slovenská asociácia knižníc. V tomto školskom roku čítalo v Bojniciach spolu s nami až 436 deti z Bojníc, Prievidze a okolia. Sme veľmi radi, že sme všetci vrátane prvákov prečítali rôzne dlhé úryvky vybraných diel a mohli sme predviesť svoje čitateľské zručnosti, za ktoré sme boli odmenení cukríkom a záložkou.

• Matematický klokan

• Najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. Aj naše deti sa zapojili a úspešne riešili zaujímavé úlohy. Gratulujeme!

• Deň matiek

• Neexistujú snáď slová, ktoré by vyjadrili lásku medzi matkou a dieťaťom. Mama nám dala život, to najcennejšie, čo máme. Vážme si vzácne a krásne puto, nekonečnú obetavosť a láskavú náruč našich mám. Deň matiek je špeciálnou príležitosťou, kedy môžete poďakovať mame inak, ako v bežný deň. Okrem milých slov a objatia jej darujeme krásny pozdrav od najmilších ľudí - ich deti.

• Strašiškola

• Morticia a Gomez Addamsovci žijú spokojne vo svojom sídle so svojimi dvoma deťmi a verným služobníctvom. Gomez často myslí na svojho strateného brata Festera, ktorý pred rokmi odišiel z domu a každý rok organizuje špiritistickú seansu, aby ho kontaktoval. Tento rok sa seansa konala v našej škole. Prišli všetky strašidlá z okolia. Zatancovali si na karnevale, súťažili, privítali hostí, ktorí im čítali strašidelné príbehy. Neskoro večer mali pyžamvú párty a spali v škole. Veľmi pekná seansa, tešíme sa opäť budúci rok.

• Dnes prváci u predškolákov

• Predškoláci pred nedávnom navštívili našich prvákov a pozvali ich tiež na návštevu, aby im ukázali čo všetko sa naučili. Predviedli im básničky o písmenkách, ukázali ako vedia cvičiť, tvoriť hudbu pomocou hudobných palíc. Prváci sa tešili, že si môžu ich aktivity vyskúšať. Na koniec vyrobili srdiečka pre mamičky k blížiacemu sa sviatku. Tešíme sa na vás budúci rok.

• „Vojaci očami detí 2023“

• Ja som vojak malý,

s úsmevom na tvári.

Chcem chrániť krajinu,

svoju domovinu.

Nielen ochranu krajiny, ale náročnú prácu vojakov si veľmi dobre uvedomujeme. Preto sa každoročne zapájame do výtvarnej súťaže „Vojaci očami detí“. Snažíme sa v nej vyjadriť vnímanie profesionálnych vojakov, ich prácu, život a plnenie si každodenných úloh a povinností.