• Rozlúčka so štvrtákmi a šk. rokom 2022/23

• Už aj vrabce čvirikajú,

že pre nás sa brány tejto školy

zrazu navždy zatvárajú.

Presne je tomu tak. Vedia to aj vrabce aj  štvrtáci, ktorí v našej škole zažili štyri krásne roky plné smiechu , zábavy a aj dôležitej práce pri ktorej načerpávali nové vedomosti. Toto všetko si uvedomili práve dnes 30.6.2023, keď sa s našou Opatovskou školou lúčili. Bolo to ťažké, emotívne, ale všetko zvládli na výbornú. Želáme im veľa šťastia a úspechov v nových školách ako im zaželala aj  pani starostka Mgr. Danka Melišková a Mgr. Monika Škrabanová , pani riaditeľka našej školy.Po krásnom rozlúčkovom programe pani riaditeľka ocenila aj najlepších žiakov a reprezentantov školy nasledovne:

V prvom ročníku sa najlepšou žiačkou stala Tatiana Minichová,                                                                          v druhom ročníku to bola jej sestrička Simona Minichová,                                                                                   v treťom ročníku zažiaril Peter Benko                                                                                                                               a v štvrtom ročníku najlepšou žiačkou sa stala Laura Koščelniaková.

Ocenení reprezentanti krajských a okresných súťaží:

Diana Čičmancová – 2. miesto v krajskom kole umelecko-prednesovej súťaži „ Jazykový Kvet.“                   Šimon Hlinka – úspešný riešiteľ okresného kola matematickej pytagoriády.                                                   Emma Ohradzanská – okresná výtvarná súťaž o „Jesennú záložku“ , najkrajšia práca .                      Kolektív žiakov našej školy  získal 3. miesto v okresnej súťaži v kreslení Betlehemov „O zlatú hviezdičku“ za kolektívnu prácu v zložení: Minichová T.,  Macko F., Bittarová L., Jančiová Z., Gendiarová V., Ohradzanská E., Ako D.                                                                                                                                               Ocenené práce v okresnej výtvarnej súťaži „Prievidza očami detí“: Martincová S., Ohradzanská E., Rybárová R., Kotríková D., Ako D.

No žiaľbohu udelená bola aj jedna znížená známka zo správania na stupeň 2.

Oceneným žiakom blahoželáme a všetkým ostatným želáme krásne prázdniny plné oddychu, aby nabrali nové sily do šk. roka 2023/24.

• Beseda s pani kapitánkou PZ v Prievidzi

• Všetci pekne vyhľadáme,                                                                                                                                           prechod pre chodcov.                                                                                                                                                  Dobré deti po ňom chodia,                                                                                                                                            mimo neho radšej stoj!

Pred letnými prázdninami nás s bezpečnosťou na cestách oboznámila kapitánka z PZ v Prievidzi, ktorá našu školu navštívila dňa 29.6.2023. Jej rozprávanie o bezpečnosti na cestách, doma ale aj o práci polície SR bolo naozaj zaujímavé. Celú svoju prednášku zakončila krásnou a veľmi poučnou rozprávkou, ktorá sa všetkým deťom veľmi páčila. Veríme, že v budúcom šk. roku sa s ňou znova v našej škole stretneme. Ešte raz jej za návštevu v ZŠ Opatovciach nad Nitrou  ďakujeme.